سبک زندگی

نقش شمع در فنگ شویی

راز شمع

شمع ها نماد جشن ، روابط عاشقانه ، آرامش ، و همچنین جزو لوازم کاربردی در سبک های مختلف دردکوراسیون هستند .

با اینکه شمع ها دیگر منبع اصلی نور برای انسان نیستند ، اما محبوبیت و استفاده از آنها همچنان ادامه دارد .

بیش از ۵۰۰۰ سال است که از شمع ها به عنوان منبع نور استفاده میشود ، سو سو زدن ملایم نور شمع فضای آرامش بخشی ایجاد میکند و به شما احساس گرما میبخشد .

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا در مراسم عرفانی ، روحانی و مکان های مقدس شمع روشن میکنند ؟‌ و یا چرا بر روی کیک تولد شمع قرار میدهند و لحظه فوت کردن شمع آرزو میکنند ؟

عالم خلقت بر اساس پنج عنصر آب ، خاک ، آتش ، فلز و چوب ساخته شده است. پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است . اگر در زمان دعا کردن این عناصر یکجا حضور داشته باشند یعنی دعایی کامل جاری شده و این امر برای برآورده شدن دعا موثر است .

شمعی که میسوزد پنج عنصر را اینگونه در خود دارد ،

موم شمع عنصر خاک است ،

شعله شمع عنصر آتش است ،

مومی که ذوب میشود عنصر آب است ،

نخ وسط آن عنصر چوب است

دود آن عنصر فلز میباشد .

در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه میکنید در حالت آلفای ذهنی قرار میگیرید ، حالتی که در آن به شعور الهی و خدای درون متصل میشوید و دعایتان براحتی به عالم بالا میرود و به استجابت میرسد .

برای همین است که بر روی کیک تولد و یا در مکان های مقدس و محراب و همینطور در زمان مدیتیشن شمع روشن میکنند .

بهتر است که دربخش کوچکی از خانه محرابی ایجاد کرده و شمعی را در آنجا روشن کنید همینطور میتوانید در محراب عود ،ظرفی آب و گل و یا سنگ های حمایتگرتان را قرار دهید

بهتر است از شمع هایی استفاده کنید که با موم زنبور عسل و یا سویا ساخته شده اند ،در غیر اینصورت از شمع های پارافینی در قسمتی استفاده کنید که تهویه هوای مناسبی داشته باشد.

هر زمان بدنبال کسب انرژی بودید و یا حالتی ناخوشایند و عصبی داشتید ، نور اتاق را کم کرده و شمعی روشن کنید ، در کنار آن قرار بگیرید و چشم هایتان را ببندید و با تمام وجود دعا کنید ، پس از دعا کردن چشمها را باز کنید و به شمع نگاه کنید ، نفس عمیقی بکشید و به منشاء کائنات متصل شوید .

شمع ها به ایجاد محیطی پر انرژی و متعادل کمک میکنند وسبب زیبایی نیز میشوند . همینطور با قراردادن چند شمع در داخل خانه ایی که قصد اسباب کشی به آنجا را دارید میتوانید انرژیهای منفی محیط را از بین برده وخانه را از انرژیهای مرده و مخرب پاکسازی کنید . و این کار باعث میشود شما برای ورود به مکان جدید مشکلات کمتری داشته باشید .

بیاد داشته باشید که شمع را در نزدیکی پرده و یا جاهایی که خیلی وسایل وجود دارد روشن نکنید .بهتر است شمع در منطقه ایی روشن شود که احتمال اتش سوزی در آن حداقل باشد

شارژ کردن شمع در فنگ شویی

شارژ کردن یعنی اینکه شمع را با قدرت شخصی تان آماده کنید، شمع را محکم بین دست هایتان بگیرید.

موم را بین انگشتان تان بگیرید و چشمان تان را ببندید و احتیاجتان را با صدای بلند تکرار کنید. مثلا من شمع را به نیت سلامتی شارژ می کنم تا برای من سلامتی بیاورد، این مورد را ۹ بار تکرار کنید و این فرآیند را سه بار تکرار کنید و انرژی را از دست ها به شمع منتقل کنید. سپس برای ۵ دقیقه آرام بنشینید و احتیاجتان را مجسم کنید.

اکنون شمع جادویی شما برای انجام مراسم درخواست آماده شده است درست است که انرژی شمع سفید برای انجام هر درخواستی به کار برده می شود، اما اگر خواستید از رنگ سفید به جای رنگ دیگری استفاده کنید. کل فرآیند را ۶ بار تکرار کنید، مدیتیشن قبل از هر مراسم می تواند بسیار موثر باشد.

می توانید خواسته ها و آرزوهای خود روی کاغذ بنویسید و یا با یک ماژیک کف شیشه شمع یا کنار شیشه بچسبانید و یا بنویسید .

می توانید مراسم درخواست را به مراسمی آئینی تبدیل کنید.

محلی برای خود درست کنید و تمام اشیا و عکس هایی که از آنها خاطره خوبی دارید و انرژی مثبت آنها را حس می کنید در آن قرار دهید این مورد از موارد جانبی ریلکسیشن نیز محسوب می شود و کلا با ضمیر ناخودآگاه و نیروهای کهکشانی در ارتباط می باشد. در این کار فقط و فقط باید تمرکز داشت و همچنین اعتقاد و باور.

رنگ شمع در فنگ شویی

شمع قرمز

شمع قرمز، نماد عشق، علاقه زیاد و اشتیاق است. در واقع شمع قرمز، نشان دهنده موفقیت در تمامی زمینه های زندگی بوده و افرادی که از این رنگ شمع استفاده می‌کنند، افرادی موفق تر و شادتر خواهند بود. در کل استفاده از شمع قرمز؛ فضای خانه را نیز مثبت ترخواهد کرد.

رنگ سبز

همانطور که می‌دانید رنگ سبز، نشانگر طبیعت، پاکی و خرد است. در نتیجه استفاده از شمع سبز به شما کمک می‌کند تا روی مسائل مهم زندگی خود تمرکز بیشتری داشته باشید. البته به نظر برخی کارشناسان، رنگ زیبای سبز، نماد رفاه و شفا بوده و بین جسم و ذهن شما تعادل ایجاد خواهد کرد.

رنگ نارنجی

شمع نارنجی، نماد توازن، دوستی، انرژی، شادی و لذت است. با چیدن شمع نارنجی در منزل، احساس سلامتی، موفقیت و فراوانی را ایجاد کنید.

رنگ بنفش

این رنگ زیبا نشان دهنده نماد های بسیاری است. رنگ بنفش معنای عمیقی داشته و در گذشته های بسیار دور، چینی ها آن را رنگ مخصوص امپراطور می‌دانستند. در غرب نیز بسیاری از افراد رنگ بنفش را نماد کمال و سلطنت می‌دانند. بعلاوه بنفش نماد برتری، موفقیت، قدرت و ثروت نیز محسوب می‌شود. در فنگ شویی از شمع بنفش برای ایجاد صلح و دوستی استفاده می‌شود.

رنگ سفید

رنگ سفید در فنگ شویی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شمع سفید نماد اقتدار، پاک کننده محیط از انرژی های منفی، القا کننده آرامش و خلوص است. از این شمع در مدیتیشن نیز به وفور استفاده می‌شود.

رنگ مشکی

به عقیده گذشتگان استفاده از شمع مشکی، با تاثیرات شیطانی و منفی مبارزه کرده و از چشم بد و جادو جلوگیری می‌کند. البته که استفاده زیاد از شمع سیاه، ممکن است فرد را در معرض افسردگی قرار دهد.

رنگ آبی

رنگ آبی، رنگ آرامش بخشی است. استفاده از شمع آبی، اختلاف را از بین برده و صبوری و آرامش را در خانواده تقویت می‌کند. بعلاوه این رنگ، نماد اعتقاد و ایمان به زندگی نیز می‌باشد

رنگ زرد و طلایی

استفاده از شمع زرد یا طلایی، نشان دهنده موفقیت در تجارت و کارها، رسیدن به آرزوها و خلاقیت است. این شمع زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما خواهد بخشید.

 رنگ صورتی

رنگ صورتی یکی از رنگ های جذاب و پرطرفدار است که نماد عشق و دوستی، لطافت و موفقیت است. این شمع محرکی برای رسیدن به آرزوها و خواسته های شما است.

رنگ نقره ای

شمع نقره ای رنگ فلز را یادآوری می‌کند. این رنگ به قدرت و توانایی از بین بردن موانع اشاره می‌کند. بعلاوه شمع نقره ای نماد شفافیت، پاکی سرشت، آشکارسازی و بیداری ضمیر ناخودآگاه نیز می‌باشد. از این رنگ در دکوراسیون حمام و آشپزخانه به وفور استفاده می‌شود.

رنگ قهوه ای

استفاده از شمع قهوه ای، موجب ایجاد حس قدرت و شکوه در منزل خواهد شد. اعتقاداتی وجود دارد که روشن کردن شمع قهوه ای و انجام مدیتیشن در نور این شمع، موجب پیدا شدن اشیا گمشده خوا

بهترین جهت ها برای روشن کردن شمع کدام است؟

بهترین جهات برای روشن کردن شمع شامل جهت غرب، شمال شرق، جنوب و مرکز می‌باشد.

در اتاق خواب خود حتما شمع قرار دهید. روشن کردن شمع در اتاق، حمام و توالت موجب از بین رفتن انرژی های منفی و ایجاد فضایی رمانتیک خواهد شد.

در جنوب منزل خود، شمع قرمز یا نارنجی قرار دهید، زیرا برای ایجاد موفقیت و شهرت مناسب است. بعلاوه این شمع ها بعلاوه شمع زرد نمادی از گرما هستند. به همراه شمع های ذکر شده، شمع های مشکی و بنفش، آبی و سبز، عناصر پنج گانه فنگ شویی را تشکیل می‌دهند. با قرار دادن این شمع ها در مرکز خانه، به تعادل در زندگی خود کمک کنید.

حرف آخر
اگر فلسفه فنگ شویی و کاربرد آن در زندگی برای شما مهم بوده و انرژی های حاصل از آن را باور دارید، این مطلب در دریافت اطلاعات بیشتر به شما کمک زیادی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *