سبک زندگی

تاثیر شمع در دکوراسیون منزل

تاثیر شمع در دکوراسون منزل

با کشف الکتریسیته و ساخت لامپ های الکتریکی مردم بر خلاف گذشته دیگر برای ایجاد روشنایی به سراغ شمع ها نرفتند و درعوض از آنها به عنوان آیتم هایی تزیینی استفاده کردند. سپس شمع ها همراه با شمعدان های تزیینی رومیزی و جاشمعی های دیواری به عناصر جدایی ناپذیر سالن های غذاخوری تبدیل شدند. اینگونه بود که شمع ها برای ایجاد محیطی بهتر و فضایی دلنشین تر در دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفتند.

اگر شما نیز مسحور و مجذوب شمع ها شده اید اما نمی دانید چگونه از آنها در دکوراسیون خانه استفاده کنید ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن اولین جایی است که پس از ورود مهمان به خانه در معرض دید قرار می گیرد پس اگر می خواهید با ورود مهمان های سر زده به خانه تان غافلگیر و خجالت زده نشوید باید همیشه آن را مرتب و آراسته نگه دارید. برای آراسته نگه داشتن اتاق نشیمن ساده ترین راه تزیین میزهای عسلی و میزهای جلومبلی است. شمع های معطر نه تنها به اتاقتان جلوه می دهند بلکه رایحه ای خوش در فضا پخش می کنند. می توانید انواع مختلف شمعدان مانند شمعدان های کریستالی با پایه تکی و یا شمعدان های چند شعله را روی میز عسلی قرار دهید و یا یک سینی تزیینی زیبا با جاشمعی های فانوسی و یا طرحدار را روی میز جلومبلی بگذارید

راهروی ورودی

مردم هنگام تزیین راهروهای ورودی متفاوت عمل می کنند بعضی ها زیاد از حد آن را شلوغ می کنند و برخی به کلی فراموش می کنند که آن را تزیین کنند. اگر راهروی ورودی به خوبی تزیین شده باشد مهمانان را در بدو ورود به خانه شگفت زده خواهد کرد. برای تزیین راهروی ورودی فقط کمی هوشیاری و ذوق لازم است. نباید آن را زیادی شلوغ کنید. اگر در راهروی ورودی میز کنسول دارید فقط کافی است یک آینه دایره ای شکل یا طرحدار بالای آن نصب کنید و چند جاشمعی فلزی شیک همراه شمع های باریک روی میز قرار دهید. همچنین می توانید از جاشمعی های لیوانی فلزی و گل مصنوعی یا طبیعی برای تزیین روی میز استفاده کنید.

سالن غذاخوری

همه ما میزهای ناهارخوری بزرگ با شمعدان های باشکوه روی آنها را در فیلم ها دیده ایم چرا مشابه آن را در خانه های خودمان نداشته باشیم؟ در سالن های غذاخوری و روی میز ناهارخوری از شمع های معطر استفاده نکنید تا عطر شمع ها بر بوی خوش غذا غلبه نکند. پیشنهاد می کنیم برای میز ناهارخوری از شمع های ژله ای طرحدار، جاشمعی لیوانی شیشه ای و یا شمع های میله ای با شمعدان های تزیینی استفاده کنید.
فراموش نکنید که شمع ها معطر نباشند!

اتاق خواب

اتاق خواب قلب تپنده خانه است. فضای اتاق خواب را با نور شمع رومانتیک کنید و از رایحه دلنشین شمع های معطر لذت ببرید. نورپردازی با شمع به معنای واقعی کلمه جادو می کند. پیشنهاد می کنیم از چراغ های کمتر و شمع های بیشتر در اتاق خوابتان استفاده کنید. شمع های تزیینی معطر با عطر گل رز به شکل قلب یا گل انتخاب کنید و آنها را روی پاتختی و روی دراور جلوی آیینه قرار دهید تا تصویر و نور آنها منعکس شود. نور شمع و عطر گل رز فضا را عاشقانه می کند.

سرویس بهداشتی

روشویی باید همیشه تمیز باشد و بوی خوبی بدهد. شمع های معطر بهترین گزینه برای جذاب تر کردن دکوراسیون روشویی هستند و با رایحه های دلپذیری که دارند همیشه فضای سرویس بهداشتی بوی خوشی خواهد داشت. اگر در حمامتان وان دارید قرار دادن چند شمع لیوانی شیشه ای معطر در اطراف آن در پایان یک روز کاری شلوغ می تواند فضایی آرامش بخش برایتان ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *